Co do klícky?

18. listopadu 2008 v 16:55 |  Chov a péče
Před tím, než si andulku přineseš domů, měl/a by jsi mít vše připraveno. Mít kompletně vybavenou klec a postavit ji na ddefinitivní místo. Tak si pták rychle zvykne.

Ideální klec
Klec by měla být pro andulku jejím nejbezpečnějším místem. Proto bychom jí měli udělat její domov co nejpříjemnější. Čím je klec větší, tím líp pro zdraví ptáka. V takové kleci je i dost prostoru na hračky a ostatní věci. Ideální klec je 100 cm dlouhá, 50 cm široká a 80 cm vysoká. Klece pro andulky se prodávají taky v menším provedení o rozměrech od 50 cm délky, 30 cm šířky a 45 cm výšky. Takmalou klec mohu doporučit pouze v případě, že dvířka jsou stále otevřená. Pak se pták může rozhodnout, kde se bude zdržovat. Dráty v kleci musí být vodorovné, nikoli svislé, aby pták po nich mohl šplhat. Také dvířka klece by měla být dotatečně velká , abys ptáka pohodlně dostal/a ven z klece. V kleci jsou také plastové misky na krmení a výsuvné dno na písek, či noviny. V kleci jsou obvykle plastová bidýlka. Ale prosím vás, ihned je vyměňte za přírodní bidýlka (z ovocných stromů), přece nechcete, aby vaše andulka měla otlaky na nohou
správná klecSprávné vybavení klece
Bidýlka: Jak už jsem řekla, plastová bidýlka vymněň za přírodní větve. Drsný povrch a
nepravidelná tloušťka jim umožní zdravé procvičování prstů. Ale pozor! Dbej na to, aby
se průměr bidýlek pohyboval mezi 12 a 22 mm. Musí být zároveň tak silná, aby je
andulka prsty neobemkla.

Vhodné přírodní větve: dubové, olšové, kaštanové, lipové, topolové a vrbové. Všechny větve vykartáčuj v horké vodě a potom nech oschnout.

Nádoby na krmení a vodu: Součástí koupené klece jsou dvě misky- na krmení a vodu. Můžete přidat jednu nebo dvě mističky na ovoce nebo zelené krmení (popřípadě na písek).

Dávkovače krmení a vody: Napáječky mohu jenom doporučit. Voda v nich zůstává čistá (nesmí tam být dlouho). Zásobník na zrníčka musíme denně kontrolovat, protože by se mohl zaseknout a neuvolňovat žádná zrníčka.

Kámen na obrušování zobáku: Patří k základnímu vybavení klece. Při koupi musíme dbát na to, aby obsahoval všechnydůležité látky a vitaminy.

Ptačí písek: Nejen, že dokonale váže vlhkost, ale taky napomáhá trávení. Na dno klece nasypte asi 2cm písku. Ale není to nutné. Já třeba používám normální bílý papír a písek jim sypu na zrní. I to je způsob.

Koupelničky: Většina andulek se ráda šplíchají ve vodě (ty moje to přímo zbožňují). Kup proto plastovou koupelnu s rýhovaným dnem.

Hračky: Jako kračky poslouží také přírodní větvičky.Ptáci je ozobávají a šplhají po nich. Můžeš jim také vyrobit originální hračky z lýka. Andulky také potěší zvonečky, míčky, zrcátka, houpačky a spousta dalších.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | 30. září 2010 v 15:28 | Reagovat

a  cim  se  krmi  muze  byt  na  priklad  jablko  nebo  broskev....   a  semena????  :D

2 Verča Verča | E-mail | 22. září 2012 v 16:10 | Reagovat

Moc děkuji za pomoc tento web je úžasný........!!!!!!!!!!!!!!

3 MaikelD MaikelD | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:16 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama